Πρόσκληση καλοκαιρινής γιορτής

Σαν παλιό σινεμά

Οι μαθητές, οι εκπαιδευτικοί και η διευθύντρια του σχολείου μας, σας προσκαλούμε στην καλοκαιρινή γιορτή λήξης του σχολείου μας με τίτλο “Σαν παλιό σινεμά”.

Οι μαθήτριες και οι μαθητές όλων των τμημάτων με την καθοδήγηση της γυμνάστριά μας κ. Μαρίας Τσουκνίδα σκαρώσανε μουσικοχορευτικά δρώμενα, που θα μας ταξιδέψουν στον μαγικό κόσμο του ελληνικού κινηματογράφου. Ταινίες που μαζί τους μεγαλώσανε τόσες γενιές, ατάκες που αφήσανε εποχή  και αγαπημένα τραγούδια που τα σιγομουρμουρίζουμε μέχρι σήμερα θα ζωντανέψουν στην αυλή του σχολείου μας !

Η γιορτή μας ξεκινά στις 19:00 και μετά μπορείτε να επισκεφτείτε τον εσωτερικό χώρο του σχολείου μας όπου θα υπάρχει έκθεση με τις δημιουργίες των μαθητών και των μαθητριών μας!

Να είσαστε όλοι εκεί! Σας περιμένουμε!

Φσσστ μπόινγκ!!

Σαν παλιό σινεμά Πρόσκληση καλοκαιρινής γιορτής