“Ένα σχολείο για ΟΛΟΥΣ”

Ημερίδα για την Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση

Diversity World Day for Cultural Diversity - Made with PosterMyWall

(κλικ στην αφίσα για να φανεί ολόκληρη)

Σας προσκαλούμε στην ημερίδα που διοργανώνουν οι εκπαιδευτικοί της Παράλληλης Στήριξης  Γεωργούλα Κρυσταλλία και Χατζή Μαρία, η ψυχολόγος της ΣΔΕΥ2 Κατερίνα Τώνια και η διευθύντρια του σχολείου μας κ. Ντουμανίδου Εύα, με θέμα “Ένα σχολείο για ΟΛΟΥΣ !”, που αφορά την Συμπεριληπτική εκπαίδευση και την Ειδική Αγωγή στο πλαίσιο του σχολικού προγράμματος.

Ποιος ο ρόλος των Ειδικών Παιδαγωγών; Πως υποστηρίζουν τα παιδιά στην σχολική ζωή; Αυτά και άλλα πολλά ερωτήματα θα απαντηθούν ώστε να κατανοήσετε την αναγκαιότητα αλλά και την σημαντικότητα του έργου των Ειδικών Παιδαγωγών και Ψυχολόγων στη σχολική κοινότητα.

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας την Τετάρτη 20 Μαρτίου 2024 στις 18:30. Σας περιμένουμε!

icona

“Ένα σχολείο για ΟΛΟΥΣ”, ημερίδα για την Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση