Δικαιολογητικά εγγραφής μαθητών στην Α΄ τάξη 2018-19

Τη σχολική χρονιά 2018-2019 στην Α? Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2012 έως 31-12-2012.

αγόρι-κοριτσι

1. Αίτηση γονέα.

Το πιστοποιητικό γέννησης αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ.

Οι αλλοδαποί μαθητές προσκομίζουν επίσημα μεταφρασμένο και επικυρωμένο πιστοποιητικό γέννησης ή Ληξιαρχική πράξη γέννησης

1. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  2. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα κατάρτισης και συμπλήρωσης και την ευθύνη υπογραφής του Α.Δ.Υ.Μ. είναι παιδίατροι ή γενικοί ιατροί ή, σε ειδικές περιπτώσεις, παθολόγοι.)

(Το ειδικό έντυπο χορηγείται από το σχολείο ή το νηπιαγωγείο.)

1. Βεβαίωση απαιτούμενων εμβολίων
  2. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (έντυπο Δ.Ε.Η ή Ο.Τ.Ε.,  ή  μισθωτήριο συμβόλαιο που αντλείται μέσω taxis) και αποδεικνύει ότι βρίσκεται εντός των ορίων του σχολείου.Όρια Σχολείων.v1Οι περιοχές εκτός Παροικίας που ανοίκουν στο σχολέιο μας είναι οι παρακάτω:-Άγιος Χαράλαμπος-Λαγκάδα-τα Γλυσίδια

-τα Κακάπετρα

-ο Κάμπος