Pinakas

Οι μαθητές, οι δάσκαλοι και η διευθύντρια του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παροικίας ευχαριστούν τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  του 2ου Δημοτικού Σχολείου  για την αγορά πινάκων μαρκαδόρου για τις αίθουσες τους σχολείου.  Η αντικατάσταση των πινάκων κιμωλίας κρίθηκε απαραίτητη, καθώς προφυλάσσει τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς από την εισπνοή  σκόνης , που δημιουργεί σε πολλούς αναπνευστικά προβλήματα.

VF01

Ευχαριστούμε, ακόμη, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων  του  σχολείου μας, για την αγορά ηχοσυστήματος για τις εκδηλώσεις  που κάνουμε στον αύλειο  χώρο του σχολείου. Περιμένουμε τη φίλη και παλιά μαθήτριά μας Βασιλική Μπιζά να έρθει να μας βοηθήσει στο πρώτο στήσιμο, που θα γίνει με την ευκαιρία της γιορτής λήξης του σχολείου.

αφίσα μαύρο θέατρο -small

Οι αγορές αυτές έγιναν με χρήματα που μαζεύτηκαν  από τις παραστάσεις Μαύρου Θεάτρου του σχολείου, με πρωταγωνιστές τους μαθητές της Στ΄ τάξης, σε σκηνοθεσία της γυμνάστριάς μας Μαρίας Τσουκνίδα και τη διατμηματική χορωδία του σχολείου, με μαέστρο τη μουσικό μας Κωνσταντίνα Ανδρεάκου. Τις παραστάσεις  διοργάνωσε και συντόνισε ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων  του  σχολείου  στην αίθουσα του ΕΠΑΛ.XMAS

Επιπλέον, λοιπόν, ένα πολύ πολύ  μεγάλο ευχαριστώ στους μαθητές μας , και στους εκπαιδευτικούς μας!  Αλλά και στους γονείς των μαθητών, που αγόγγυστα συνδράμανε με τον τρόπο τους. Ένα μεγάλο ευχαριστώ, γιατί δεν αγαπούν απλά την τέχνη, αλλά ακόμη περισσότερο,  θεωρούν ότι η συμμετοχή και ο εθελοντισμός είναι δύναμη και συνεργάζονται για να πετύχουν το καλύτερο για τη σχολική μας κοινότητα.

Τέλος θα ήταν παράληψή μας να μην ευχαριστήσουμε και την τεχνική υπηρεσία του Δήμου Πάρου, που βοήθησε στην άμεση ανάρτηση των καινούργιων πινάκων και την αποκομιδή των παλιών.

Ευχαριστήριο για την αγορά πινάκων και ηχοσυστήματος