βιβλιοθήκη 1

Η σχολική μας βιβλιοθήκη είναι έτοιμη και περιμένει τα παιδιά να  “βυθιστούν” στον μαγικό κόσμο των βιβλίων.  Με το “φως” ενός βιβλίου μπορούν να ταξιδέψουν, να γνωρίσουν, να μαγευτούν, να γίνουν εξερευνητές και θαλασσοπόροι και να κατακτήσουν τον πλανήτη. Παιδιά, χαρείτε τον κόσμο των βιβλίων!

Η σχολική μας βιβλιοθήκη στήθηκε  στον διάδρομο του σχολείου μας. Έγινε η καταγραφή,  η κατηγοροποίηση  και η μεταφορά από την παλιά μας βιβλιοθήκη, που στεγαζόταν σε μία αίθουσα, από τον εκπαιδευτικό Σαρρή Νικόλαο και τη διευθύντρια του σχολείου ενώ η ηλεκτρονική καταγραφή των βιβλίων έγινε από τη γυμνάστριά μας , τη Μαρία Τσουκνίδα.

Η βιβλιοθήκη μας άρχισε να λειτουργεί στα τέλη Νοεμβρίου και υπεύθυνος για τον δανεισμό των παιδιών  είναι ο εκπαιδευτικός κάθε τμήματος.

βιβλιοθήκη2

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο γονέων για την αγορά της βιβλιοθήκης και τις εκδόσεις Σαββάλα που δώρισαν στη βιβλιοθήκη μας 50 βιβλία επιστημονικής θεματολογίας.

Σχολική δανειστική βιβλιοθήκη