20231115_103347

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Δ’ τάξης σας προσκαλούν να παρακολουθήσετε τη γιορτή για τα 50 χρόνια από την εξέγερση του Πολυτεχνείου.

Μαθητές και εκπαιδευτικοί όλοι μαζί μια μεγάλη παρέα πλέκουν το χρονικό του Πολυτεχνείου, συνδυάζοντας το παραμύθι  “Η κυρά Δημοκρατία” με   αληθινά γεγονότα και με τραγούδια που μας γυρίζουν πίσω στον χρόνο.

Για τη γιορτή συνεργάστηκαν η δασκάλα τους κ. Κοσμίδου Ευγενία και η γυμνάστριά μας κ. Μαρία Τσουκνίδα και μαζί με την εκπαιδευτικό Παράλληλης Στήριξης Γεωργούλα Κρυσταλλία, τη μουσικό μας κ. Τσούμα Αθηνά και τον δάσκαλο του Στ΄1 κ. Σαρρή Νίκο, σκάρωσαν μια αληθινή ιστορία σαν παραμύθι για μικρούς και για μεγάλους!

Πρόσκληση Πολυτεχνείο

Οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των τμημάτων θα προσέλθουν κανονικά στις 8:15 π.μ.

Οι γονείς μπορούν να προσέλθουν στις 8:50 π.μ. καθώς η γιορτή μας θα ξεκινήσει στις 9:00 π.μ.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του σχολείου μας με το τέλος της γιορτής θα πάνε στην πλατεία Μαντώς Μαυρογένους για να καταθέσουν ένα λουλούδι στο μνημείο.

Οι μαθητές θα σχολάσουν στις 11:00 και το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.

Πρόσκληση Γιορτής Πολυτεχνείου (Ωρολόγιο Πρόγραμμα)