Τη σχολική χρονιά 2023-24 στην Α’ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2017 έως 31-12-2017
Τα δικαιολογητικά που χρειάζονται:εγγραφες
1. Αίτηση γονέα.ΑΙΤΗΣΗ-ΕΓΓΡΑΦΗΣ
-Το πιστοποιητικό γέννησης αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ.
-Οι αλλοδαποί μαθητές προσκομίζουν επίσημα μεταφρασμένο και επικυρωμένο πιστοποιητικό γέννησης ή Ληξιαρχική πράξη γέννησης.
2. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου.
3. Ατομικό Δελτίο Υγείας (Οι ειδικότητες των ιατρών που έχουν τη δυνατότητα κατάρτισης και συμπλήρωσης και την ευθύνη υπογραφής του Α.Δ.Υ.Μ. είναι παιδίατροι ή γενικοί ιατροί ή, σε ειδικές περιπτώσεις, παθολόγοι.)
(Το ειδικό έντυπο χορηγείται από το σχολείο ή το νηπιαγωγείο.)

4. Βεβαίωση απαιτούμενων εμβολίων
5. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας (έντυπο Δ.Ε.Η ή Ο.Τ.Ε. ή μισθωτήριο συμβόλαιο που αντλείται μέσω taxis).
Αν υπάρχει μεγαλύτερο αδελφάκι που φοιτά ήδη στο σχολείο δε χρειάζεται.
6. Αίτηση για το ολοήμερο τμήμα (Δίνεται από το σχολείο)

Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά 12:30 έως 13:30

από 1- 20 Μαρτίου 2023
Παρακαλώ φροντίστε να μην εξαντλήσετε την προθεσμία

Από τη διεύθυνση του 2ου Δημοτικού Σχολείου Παροικίας

Όρια Σχολείου

Εντός οικισμού τα όρια καθορίζονται ως εξής:
Νότια της νοητής γραμμής που διαπερνά τις οδούς Αρχιλόχου, Βασιλείου Γράβαρη, Σκόπα, Νικολάου Μαλαγαρδή, Σπύρου, Μαύρη, Βενιζέλου Ραγκούση, Αλιπράντη Αντώνη και Αγίας Βαρβάρας (παρκινγκ 4) και συνεχίζοντας προς το ρέμα Φλόγα μέχρι τη Νέα Δεξαμενή. Όλη η περιοχή νότια της Νέας Δεξαμενής προς τη Σκλαβομαριά, το Ταξιαρχάκι και τον οικισμό Κακάπετρα εκτός του δρόμου προς Αγίους Αναργύρους.
Εκτός οικισμού Παροικίας περιλαμβάνονται οι εξής περιοχές:
τα Κακάπετρα– οι Κουκουμαυλές – ο Παρασπόρος – Η μονή Χριστού Δάσους –το Σαρακήνικο  – οι Σωτήρες – τα Γλυσίδια- η Αγία Ειρήνη- ο Κάμπος  –η Πούντα .

Εγγραφές στη Α’ τάξη για το Σχολικό έτος 2023-24