ελληνικη σημαία

Την Παρασκευή 27 Οκτωβρίου οι μαθητές θα βρίσκονται στο σχολείο για τον εορτασμό της επετείου της 28ης Οκτωβρίου και την κατάθεση στεφάνου στην πλατεία Μαντώς  Μαυρογένους από τις 8:30 π.μ ως 11:00.  Τη  σχολική γιορτή οργάνωσαν και θα παρουσιάσουν  οι μαθητές της Ε’ τάξης με τους εκπαιδευτικούς Νασιοπούλου Χριστίνα και Στεφανίδη Γεώργιο. Τα τραγούδια της γιορτής επιμελήθηκε η μουσικός μας Τσούμα Αθηνά. Όσοι  γονείς θέλουν να  παρακολουθήσουν την γιορτή μας να παρευρίσκονται στο σχολείο στις 09:00 π.μ.  Η κατάθεση στεφάνου στην πλατεία  θα γίνει στις 10:30 π.μ.

Επίσης το Σάββατο  28η Οκτωβρίου τα τμήματα παρέλασης με  τη στολή του σχολείου, θα βρίσκονται στον χώρο του σχολείου στις 9:15 π.μ. για τον εκκλησιασμό και την παρέλαση. Επιστροφή και παραλαβή των μαθητών με την ολοκλήρωση της παρέλασης από το σχολείο περίπου 12:00 π.μ.

Πρόγραμμα εορταστικών εκδηλώσεων της Επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940