Παρακολουθώντας την πρωτοχρονιάτικη συναυλία της Φιλαρμονικής Ορχήστρας της Βιέννης

Πώς θα ήταν αν παρακολουθούσαμε την πρωτοχρονιάτικη συναυλία της Φιλαρμονικής ορχήστρας της Βιέννης; Ένα όνειρο απλησίαστο θα λέγαμε για πολλούς μουσικόφιλους, καθώς το κόστος είναι υψηλό αλλά και η απόκτηση εισιτηρίου θέμα τύχης.

Ξεπερνώντας αυτά τα εμπόδια στο σχολείο μας γίνεται αυτές τις μέρες μια προσομοίωση παρακολούθησης της συναυλίας για όλα τα τμήματα, χάρη στις προσπάθειες της μουσικού μας Κωνσταντίνας Ανδρεάκου.

Οι μαθητές μπήκαν σε όλη τη διαδικασία από την κλήρωση του εισιτήριου (φυσικά κληρώθηκαν όλοι), το ανάλογο ένδυμα, την παράδοση του πανωφοριού στην γκαρνταρόμπα και την παρακολούθηση της συναυλίας σύμφωνα με το εθιμοτυπικό.