μπλοκ10

Στα πλαίσια του εκπαιδευτικού προγράμματος «Νοιάζομαι & Δρω» που στοχεύει στην ανάπτυξη της κουλτούρας της ενεργού πολιτειότητας και του εθελοντισμού στα παιδιά και στους νέους, καλλιεργώντας πηγαίες και βιώσιμες στάσεις ενεργού κοινωνικής προσφοράς με βιωματικές προσεγγίσεις, το σχολείο μας θα δραστηριοποιηθεί εθελοντικά και θα προσφέρει βοήθεια στον Εθελοντικό Μη Κερδοσκοπικό Οργανισμό Ειδικής Μέριμνας και Προστασίας Μητέρας και Παιδιού « Η Κιβωτός του Κόσμου».

Ο οργανισμός δραστηριοποιείται κι απευθύνεται στα απροστάτευτα παιδιά, από βρεφική ηλικία μέχρι την ενηλικίωσή τους, τα οποία έχουν υποστεί κακοποίηση, παραμέληση και πολύ άσχημες συνθήκες διαβίωσης, προσφέροντας τα στέγη, φροντίδα, αγάπη, εκπαίδευση και ιατρική περίθαλψη.

Αφού συζητήσαμε με τον Πατέρα Στυλιανό για τις ανάγκες της Κιβωτού, σας ενημερώνουμε πως μπορείτε να φέρετε στο σχολείο:

• Τρόφιμα μακράς διάρκειας
  • Ρούχα παιδικά από 5 μηνών έως 17 χρονών
  • Παιχνίδια
  • Γραφική ύλη
  • Λευκά είδη και είδη καθαριότητας
  • Φάρμακα για παιδική ηλικία

Το υλικό θα συσκευαστεί ανά είδος σε κούτες από τους μαθητές του συμμετέχουν στο πρόγραμμα και θα σταλεί στην «Κιβωτό του Κόσμου»

σε συνεργασία με τον Πατέρα Στυλιανό.

μπλοκ7

Ευχαριστούμε

Οι μαθητές της Γ? και Δ?

Οι μαθητές του Ε2 και ΣΤ1