kinito foto5-11-2012 1881
Αγαπητοί γονείς, όπως γνωρίζετε στο σχολείο μας λειτουργεί με την ολοκλήρωση των μαθημάτων γενικής παιδείας ολοήμερο τμήμα στο οποίο εγγράφονται οι μαθητές με δική σας αίτηση δήλωση.
Στο ολοήμερο τμήμα εγγράφονται:
-Οι μαθητές των οποίων εργάζονται και οι δύο γονείς, προσκομίζοντας σχετική βεβαίωση του φορέα εργασίας τους ή κάρτα ανεργίας στην περίπτωση που είναι άνεργοι. Για τους αυτοαπασχολούμενους, ελεύθερους επαγγελματίες, αγρότες κτλ. αρκεί η προσκόμιση πρόσφατης βεβαίωσης του ασφαλιστικού τους φορέα

-Οι μαθητές των οποίων οι γονείς-κηδεμόνες ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες (μαθητές πολυτέκνων ? τριτέκνων-μονογονεϊκών οικογενειών, Ρομά , μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις, ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης , φυλακισμένους και πρόσφυγες)

? Η λήξη του ολοήμερου προγράμματος γίνεται στις 16:00, ωστόσο υπάρχει δυνατότητα αποχώρησης στις 15:00 εφόσον το δηλώσετε κατά την εγγραφή. Η ώρα αποχώρησης παραμένει σταθερή κατά τη διάρκεια του διδακτικού έτους.
? Για τους μαθητές που θα εγγραφούν στο ολοήμερο δίνεται η δυνατότητα συγκρότησης πρωινού τμήματος 7-8 (7:00-7:15 υποδοχή, 7:15-8:00 διδακτική ώρα), εφόσον συμπληρωθεί ο απαραίτητος αριθμός μαθητών.
Επικοινωνήστε με το σχολείο για ραντεβού στο 22840-23580 9:00-12:00

Εγγραφή στο ολοήμερο