Αγαπητοί γονείς

Την Παρασκευή 20/2/2015-εφόσον ο καιρός το επιτρέπει-στις 11:00 π.μ. τα τμήματα των τάξεων θα κάνουν παρέλαση και θα παίξουν αποκριάτικα παιχνίδια με μουσική και χορό στα στενά της Παροικίας και στην Πλατεία. Στη συνέχεια θα επιστρέψουν στο σχολείο για τον αποκριάτικο χορό.

Οι μαθητές μπορούν να έχουν μαζί τους την αγαπημένη τους μουσική. Να μη φέρουν υλικά που λερώνουν το σχολείο (σπρέι, χαρτοπόλεμο κ.α) και αντικείμενα που είναι επικίνδυνα (σπαθιά,  ρόπαλα κ.λπ)

Όσοι γονείς επιθυμούν,  μπορούν να εμπλουτίσουν τον χορό μας με ένα μεζεδάκι ή/και να βοηθήσουν στην όλη διαδικασία και να συμμετέχουν στο χορό. Όπως κάθε χρόνο θα έχουμε και φέτος τη στήριξη και τη βοήθεια του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου.

Σε περίπτωση κακοκαιρίας θα γίνει μόνο ο χορός τις 2 τελευταίες ώρες στο διάδρομο του σχολείου.

2ο Δημοτικό Σχολείο Παροικίας

Ανακοινωση-Καλές Απόκριες